Kāpēc tieši skrūvju kompresori?


Pēdējos gados, dažādu nozaru ražošanā, virzuļu kompresori jo vairāk un vairāk sāka nodot savas pozīcijas, dodot priekšroku modernākiem skrūvju kompresoriem. Daudzi uzņēmumu vadoši cilvēki sāka iedomāties par pāreju stādāt uz skrūvju kompresoriem. Vai ir attaisnota šāda pāreja? Vai ir vērts tērēt papildus izmaksas, saistītas ar kompresoru iekārtu maiņu? Vai būs peļņa izmantojot skrūvju kompresorus. Kādu kompresori iegādāties – modernāku skrūvju kompresori vai lētāku virzuļu kompresori? Tagad mēs mēģināsim atbildēt uz uzdotiem jautājumiem.

Izmaksu summa par jebkāda veida kompresori tiek sasummēta no patērētas par kompresora iegādi un montāža darbu summas, plus izmaksas par patērēto elektroenerģiju un par izlietoto materiālu, plus izmaksas par nepieciešamo kompresora tehnisko remontu un izmaksas par papildus nepieciešamu iekārtu iegādi un uzstādīšanu (piemērām, saspiesta gaisa attīrīšanas sistēmas). Salīdzināsim gan virzuļu, gan skrūvju kompresorus pēc visiem šiem rādītājiem. Protams, ka precīzi dati variēsies katrā konkrētā gadījumā, bet kopēja rezultātu aina būs neizmaināma.

Izmaksas par kompresora iegādi

Tātad, punkts pirmais: nauda, kuru mēs atdodam pērkot kompresori. Šeit bez jebkādām šaubām, līderis ir virzuļu kompresors. To cena, salīdzinājumā ar skrūvju kompresora analoģisko ražotspējas modeli, ir zemāka viduvēji par 20 - 40 procentiem. Taču nevajag aizmirst par to, ka, parasti pirkšanas summā ir iekļautas izmaksas par kompresora montāžas darbiem. Tā kā skrūvju kompresori, atšķirībā no virzuļu kompresoriem neprasa speciāla fundamenta uzstādīšanu. Starpība senās, ievērojot montāžas darbu izmaksas, var stipri samazināties.

Izmaksas par patērēto elektroenerģiju

Skrūvju kompresoriem ir lielāks „Lietderības koeficients”, šī starpība sevišķi ir pamanāma kompresoriem ar lielu ražīgumu. Skrūvju kompresors ar klasisko vadības shēmu par kopējo ekspluatācijas laiku vairākās reizēs atmaksā izmaksas par kompresora iegādi, ekonomējot elektroenerģiju. Ražošanas elektroenerģijas izmaksu starpība uz vienāda saspiesta gaisa daudzuma ražošanu, viennozīmīgi dod priekšroku skrūvju kompresoriem nekā virzuļu kompresoriem. Bez tā vēl, divpakāpju skrūvju kompresoru modeļi, kā arī skrūvju kompresori ar maināmo dzinēja griešanas frekvenci, iedeva iespēju papildus samazināt elektroenerģijas patēriņu uz 30%. Papildinājumam vajag vēl atzīmēt, ka skrūvju kompresoru ražīguma regulēšanas sistēma ir modernāka un pilnvērtīga. Rezultātā, skrūvju kompresori izstrādā tik daudz saspiesta gaisa, cik dotajā momentā ir nepieciešams.

Izmaksas par izdevumu materiāliem

Skrūvju kompresoru eļļas atdalīšanas sistēmas ir efektīvākas nekā virzuļu kompresoriem. Ar tādas sistēmas palīdzību var krietni samazināt eļļas daudzumu, kuš nonāk saspiestā gaisā. Eļļas patēriņš samazinās, kā secinājums samazinās arī izmaksas par eļļas iegādi. Modernāka, salīdzinājumā ar virzuļu kompresoriem konstrukcija dod iespēju izmantot modernus „СОЖ”, kuriem nav vajadzīga tik bieža eļļas nomaiņa kā virzuļu kompresoriem.

Izmaksas par remontu un apkalpošanu

Tiek, kurš nodarbojās ar virzuļu kompresoru apkalpošanu, ir labi zināmas problēmas, saistītas ar vārstu un virzuļu gredzenu un citu detaļu nomaiņas nepieciešamību. Strādājot ar skrūvju kompresori, par šādām problēmām var vispār aizmirst. Lieta ir tāda, ka skrūvju kompresoru mehāniska daļa nesatur ātri izlietojamās detaļas (tai skaitā vārstu, virzuļu gredzenu, ieliktņu un tml.). Labs virzuļu kompresors, ievērojot visus ekspluatācijas noteikumus, veiksmīgi kalpos jums 15 – 25 gadu laikā trīskāršu darba režīmā bez remonta.

Skrūvju kompresoru augsts automatizācijas līmenis garantē drošu aizsardzību no avārijas situācijām un izvairīs apkalpojošo personālu no nepieciešamības pastāvīgi kontrolēt kompresoru iekārtas darbību. Skrūvju kompresori atšķirībā no saviem virzuļu brāļiem, var būt aprīkoti ar elektroniskiem vadības blokiem. Tādi bloki ļauj ieprogrammēt kompresoru darbu uz mēnesi iepriekš, kā arī dod iespēju vadīt veselu kompresoru grupu, ieslēdzot un izslēdzot tos atkarībā no tā kā mainās nepieciešamība saspiestā gaisā.

Izmaksas par papildus iekārtam

Mēs jau piemīnējām agrāk par vairāk efektīvu eļļas atdalīšanas sistēmu, ar kuru ir apgādāti skrūvju kompresori. Šī priekšrocība dod iespēju samazināt izmaksas par attīrīšanas iekārtu iegādi.

Parasti, komplektā ar virzuļu kompresori vajag iegādāties resiveri, lai dzēstu spiediena pulsāciju pneima tīklā. Skrūvju kompresors darbības laikā neveido spiediena pulsāciju, kas vairākos gadījumos ļauj izvairīties no liela tilpuma resiveru izmantošanas.

Skrūvju kompresori strādā klusāk nekā virzuļu kompresori un veido mazāk trokšņa telpā. Kā arī trokšņa mazinošu apvalku pielietošana palīdz papildus samazināt trokšņa līmeni. Šī skrūvju kompresoru īpašība dod iespēju uzstādīt iekārtas tieši ražošanas cehos, tieši pie saspiesta gaisa patērētājiem.

Labums ir acīm redzams – tāds problēmas risinājuma lēmums atļauj atteikties no saspiesta gaisa transportēšanas uz lieliem attālumiem, kā arī nozīmīgi samazina saspiesta gaisa sastāvā cietu piemaisījumu un kondensācijas ūdens saturu, kurš nones nopietnus bojājumus pneimatiskām iekārtām. Kā arī decentralizēta saspiesta gaisa apgādes sistēma ļauj ieslēgt tikai tādas kompresoru iekārtas, kuru darbība ir nepieciešama dotajā brīdī (piemērām, viena darbagalda darbībai nav nepieciešamības palaist vienu milzīgu centralizētu kompresoru staciju). Vēl viens labums ir tāds, ka var otrreiz izmantot siltumu, kuru kompresoru stacija izdala darbības laikā, piemērām, ražošanu telpu apkures nolūkos. Viss, kas bija teikts iepriekš atļauj apgalvot, ka skrūvju kompresora iegādes lēmums ir apdomāts, no ekonomiskā viedokļa attaisnots un tālredzīgs lēmums.

Jums ir jānolemj!