Autors:

Par uzņēmuma kompresoru iekārtas modernizāciju.

Plaša pneima instrumentu un iekārtu pielietošana rūpniecībā, rāda patērētājam rūpniecības apgādes ar saspiesto gaisu optimālās sistēmas organizācijas problēmu. Lai atrisinātu šo problēmu ir nepieciešams atbildēt uz vismaz diviem jautājumiem:
Atbildot uz pirmo jautājumu, ir jāņem vērā faktu, ka Krievijā bija plaši pielietota koncepcija, kad visa uzņēmuma saspiestā gaisa nodrošinājums notika no vienas centralizētas kompresoru stacijas. Bet tajā pašā laikā visās industriāli attīstītās valstīs, aptuveni 20 gadus jau pielietoja lokālās apgādes sistēmu gan atsevišķās ražotnēs, gan atsevišķās darba vietās.

Pēc tradicionālās koncepcijas ir pielietojami lieli virzuļu kompresori, kuriem ir nepieciešama pastāvīga novērošana un tehniskā apkalpošana. Lielā trokšņa dēļ un vibrācijas tieši cehos, tādu mašīnu uzstādīšana nav iespējama. Uzņēmuma pneima tīkla zarošanas process ir uzņēmuma „galvas sāpēs”, ko var arī nosaukt par nozīmīgu saspiesta gaisa zaudējuma avotu. Gaiss izejot no cauruļvada nodzesē, zaudē energoietilpību, gaisā parādās kondensēts mitrums, rodas hidrāta un ledus korķi. Pēc šāda procesa, gaiss nonāk cehā jau piesārņots ar mitrumu un cauruļvada korozijas produktu. Kas noved pie pneima iekārtu un pneima cilindru bojājumiem un korozijas. Lielās kompresoru stacijās ir nepieciešami resiveri ar lielu ietilpību, kuri ir attiecīgu instanču kontroles objekti ar visām izrietošām no šejienes sekām. Krievijas rūpniecības uzņēmumiem ir raksturīgs nepilnīgi noslogots darbības režīms un visas centralizētas kompresoru stacijas trūkumi var pastiprināties un vispār izpostīt ražošanas uzņēmumu.

Skrūvju (rotācijas) kompresoru izveidošana, kurš ir ar eļļu piepildīts un ar trauksmes noslāpētāju funkciju, izspieda virzuļu kompresorus no tirgus ražošanas diapazonā no 1 līdz 100 kub.m./min un ražošanas spiedienu līdz 13 atmosfērām.

Salīdzinājumā ar virzuļu kompresoriem, skrūvju kompresoriem ir daudz priekšrocību:
Ja sasummēt visu iepriekš teikto, tad sanāk, ka pārēja uz lokālo saspiestā gaisa ražošanas nodrošinājumu ar skrūvju kompresoru palīdzību, novedīs pie kopējas izdevumu summas (kapitālās un tekošās) samazināšanas.

Mūsdienās Krievijas tirgū, vienādi ar Krievijas iekārtu pārstāvjiem, tiek piedāvātas tādu vadošu ārzemju firmu iekārtas kā „Atlas”, „Kopko”, „Kaizer”, „Fiak” kuras tiek raksturotas ar augstu kvalitātes līmeni, uzstādīšanas un tehniskās apkalpošanas vienkāršību, modernu dizainu. Pēc klientu vēlmēm piegādes komplektā var būt iekļautas papildus ierīces: atsevišķs resivers, žāvētājs, filtru komplekts, kondensāta automātiskā noliešana kā arī citas ierīces. Šeit ir piedāvātās visvairāk pielietotas pieejas ka pareizi izvēlēties kompresoru iekārtu. Konkrēts lēmums, protams, vēl ir atkarīgs no materiālām pircēju iespējām.

- skrūves gaisa kompresori...

logo

Copyright© 1994-2024 Pneumo Plus ®. All rights reserved.
SIA "Pneumo Plus", veikals Gaisa kompresori: Latgales iela 449, Rīga, LV-1063, Latvija.
t/f : +371 67250791, 67250759, 67255998, e-mail:pneumo@pneumo.lv