Uzņēmuma pneima sistēmu uzstādīšanas jautājumi

Mūsdienās, dažādu darbības sfēru uzņēmumi plaši pielieto savā darbā pneima iekārtas. No tā, cik kvalitatīvi un droši strādā pneima sistēma, ir tieši atkarīga produkcijas kvalitāte, iekārtu kalpošanas termiņš un uzņēmuma peļņa. Līdz ar to, pneima sistēmu projektēšana un montāža ir ļoti svarīgs jautājums.

Tādu faktu neievērošana, kā: Pneima sistēmu projektēšanas procesam vajag pievērst daudz uzmanības, veikt to rūpīgi, tāpēc ka, lētu nekvalitatīvu iekārtu pirkšana un uzstādīšana, bieži vien var novēst pie avārijām uzņēmumā. Bet, pārāk jaudīgu un dārgu iekārtu iegāde palielinās iepirkšanas izdevumus, kā arī nākotnes elektroenerģijas un ekspluatācijas izdevumus.

Izskatīsim dažas raksturīgas kļūdas, kuras var būt veiktas projektējot pneima sistēmu:
  1. Kompresora ar gaisdzesēšanu uzstādīšana telpā, kur atdzesēta gaisa novadīšana ir apgrūtināta vai vispār nav iespējama.
    Šī fakta neievērošana projektēšanas laikā, var novēst pie biežas kompresora pārkarsēs un bojājumiem.
  2. Kvalitatīvā žāvētāja izvēle vai kondensāta novades nepareiza uzstādīšanas vietas izvēle.
    Mūsdienās, dažas ražotājfirmas piedāvā „žāvētājus”, kuri pēc darbības principa kalpo kā kondensāta apmalotāji. Tie atdala un izraida mitruma pilienus, atstājot saspiestā gaisā ūdens tvaikus. Izraidīt kondensātu ir jēdzīgi tikai tur, kur tās tiek veidots. Faktiski, kondensāta veidošana notiek tur, kur, karsts saspiests uzsildīts gaiss, saspiešanas laikā, atdzesē. Tagad iedomāsimies novecojošo kompresora modeli, kurā nav iekārtu saspiesta gaisa atdzesēšanai. Karsts saspiests gaiss, izstrādāts ar tāda kompresora palīdzību, kur gaiss atdzesē caurulēs, ceļā pie patērētāja. Rezultātā, kondensāts izkrīt visā cauruļvada garumā. Ja pēc tāda kompresora uzstādīt kondensāta apmalotāju, vai pieminēto augstāk „žāvētāju”, tad atūdeņošanas process saspiestā gaisā nenotiks.
  3. Nepareizi cauruļvada slīpumi.
    Ir iespējami divi šādas kļūdas seku varianti. Labākajā variantā pie saspiesta gaisa patērētājām pamazām, bet nokritīs kondensāts. Sliktākajā gadījumā kondensāts sākumā aizpildīs visu cauruli, pēc tam, viss netīrs kondensāta ūdens reizē būs izmests pie patērētājiem. Jā vēl caurules būs izgatavotas no melna metāla, tad uz kondensāta uzkrāšanas momentu, tajās sāks attīstīties korozija. Korozijas produkts nonāks tieši pneima automātikas ierīcē (neatkarīgi no saspiesta gaisa attīrīšanas līmeņa kompresora izejā) un novedīs pie kompresora bojājumiem.